ARIUS

ARIUS Arkadiusz Szymczak – artysta naszych czasów

Urodził się w 1973 roku w Darłowie. Swój pierwszy obraz techniką olejną namalował na płótnie w 1988 roku, w wieku piętnastu lat.

W 1994 roku ukończył Techikum Rybołóstwa Morskiego w Darłowie. Jego prace wystawiane były w Polsce i za granicą.

Na początku swojej drogi artystycznej tworzył obrazy o zróżnicowanej tematyce: pejzaże, portrety, fantastykę, abstrakcje oraz obrazy marynistyczne. Otarł się również o surrealizm, impresjonizm i sztukę współczesną. Po latach twórczych poszukiwań, doszedł do wniosku, że chce być indywidualistą, który daje od siebie coś nowego. Ta dewiza stała się drogowskazem do jego nowej drogi artystycznej, którą stałą się „wizja”. Dzisiaj uwiecznia swoje myśli na płótnie, tworząc przy tym nietypowe wizje swoich własnych fantastycznych światów.

Każdy z obrazów artysty zaprasza do indywidualnej interpretacji. Możemy odnaleźć w nich przekaz istotnych idei oraz piękne, oryginalne motywy, takie jak np. drzewa w kształcie liści. Po raz pierwszy takie drzewo pojawiło się w obrazach ARIUSA w 2018 roku na obrazie pt. „Klucz do oświecenia”.


Obrazy olejne – ARIUS
“Klucz do oświecenia”, “Marzycielka” i “Lot w nieznane”

Dzieła, które wyszły spod jego pędzla, są sygnowane pseudonimem artystycznym “Arius” oraz misternym odciskiem jego kciuka.

Powiązane Posty